Twoja strona to
Twoja twierdza

Czy masz nad nią pełną kontrolę?

W przeciwieństwie do Twojej wizytówki w mediach społecznościowych, nad swoją stroną internetową masz pełną kontrolę. A przynajmniej powinieneś. A my jesteśmy Twoją przyboczną gwardią. Pomożemy Ci obronić Twój biznes przed atakami hakerów, wirusami i awariami serwera. Błyskawicznie wprowadzimy zmiany, które nam zlecisz. Pokaż klientom, że jesteś dobrze zorganizowany i zawsze mogą na Ciebie liczyć.

9 poziomów zabezpieczeń

Twoja strona na WordPressie zawsze dostępna, bezpieczna i odporna na utratę klientów

9-levels-empty

Wysoka awaryjność i podatność WordPressa na ataki hakerów to duże ryzyko biznesowe. Możesz łatwo utracić zaufanie klientów i zamówienia. Ale wykonywanie kopii zapasowych, aktualizacji i instalowanie zabezpieczeń to czasochłonne zadanie dla informatyka, a Ty chcesz przecież zająć się rozwojem biznesu, zdobywaniem i realizacją nowych zamówień, a nie wykonywać żmudne czynności co tydzień i jeszcze dokształcać się z programowania!

Czy nie można mieć bezpiecznej, zawsze dostępnej strony internetowej, którą można w razie awarii łatwo uruchomić na nowo? Można. Wygodnie i bez zatrudniania informatyka na etacie.

1. Hosting i ochrona na poziomie serwera

Ochrona przed atakami DDoS, szyfrowane połączenia SSL i mocny serwer, który nie padnie, gdy wejdzie więcej klientów. Jeśli masz własny serwer, to na nim włączamy odpowiednie zabezpieczenia.

2. Zabezpieczenia plików, haseł, baz danych i antywirus

Zainstalujemy podstawowe zabezpieczenia, które zostaną z Tobą nawet, jeśli zrezygnujesz z dodatkowej opieki.

3. Kopie zapasowe, nawet w czasie rzeczywistym

Codziennie tworzymy kopie zapasowe przynajmniej w dwóch lokalizacjach, aby mieć kopię nawet w przypadku awarii Twojego serwera. W pakiecie dla sklepów internetowych wykonujemy też kopię zapasową w czasie rzeczywistym – tworzymy je automatycznie za każdym razem, gdy wpadnie nowe zamówienie lub wprowadzisz jakąkolwiek zmianę na stronie czy w sklepie.

4. Regularne aktualizacje silnika, wtyczek i motywów WordPressa

Zawsze aktualne poprawki bezpieczeństwa i nowe funkcje zabezpieczą Twoją stronę przed większością ataków wymierzonych w WordPressa – najbardziej popularny system do zarządzania treścią na świecie, a co za tym idzie najczęściej atakowany.

5. Monitoring dostępności strony

Kto pierwszy dowiaduje się, że strona nie działa? Klienci? Od teraz pierwsi dowiemy się, jeśli nastąpi awaria strony.

6. Monitoring czarnych list

Twoja strona z powodu wirusów może zostać wpisana na czarne listy, przez co będziesz mieć problem z wysyłką poczty i Twoja strona spadnie z pozycji w wyszukiwarce. Dzięki monitoringowi możemy zareagować, zanim będzie za późno.

7. Środowisko testowe

Możesz wprowadzać zmiany i testować nowe wtyczki bez ryzyka, że coś zepsujesz i zobaczą to Twoi klienci.

8. Nielimitowane naprawy do 30 minut

Coś kliknąłeś i pokazuje się biała strona albo błędy? Naprawimy stronę lub przywrócimy kopię zapasowej. A jeśli to awaria serwera, to tymczasowo uruchomimy stronę na naszym zapasowym serwerze.

9. Firewall - zapora ogniowa

Niezależna od serwera zapora, która blokuje najczęstsze ataki.

Po pierwsze: sprzedaż.

Zajmij się swoim biznesem. A zmiany na stronie będziesz mieć błyskawicznie, bez ryzyka awarii czy czasochłonnych poprawek

Wprowadzasz zmiany na stronie i dodajesz nowe funkcje, żeby lepiej obsłużyć klientów, zdobyć nowe zamówienia lub zwiększyć marże, a nie dlatego, że lubisz babrać się w kodzie źródłowym i przywracać stronę z kopii zapasowej, kiedy coś zepsujesz.

Zauważ, że napisałem “kiedy”, a nie “jeśli”. Oprogramowanie, zwłaszcza WordPress, lubią się psuć i nie ma na to rady. Tak po prostu jest. Ale możesz mieć szybko wprowadzone zmiany na stronie, która w razie problemów odrodzi się jak feniks z popiołów. I to bez myślenia nawet o jakichkolwiek aspektach technicznych czy obsłudze panelu administracyjnego WordPressa.

Napisz do nas i wyślij materiały lub wytyczne, a wprowadzimy poprawki za Ciebie.

Mądrze zainwestowane
pieniądze w reklamę strony

Google bardzo nie lubi stron, które nie są szyfrowane, wolno działają, albo – co gorsza – są zawirusowane. Dlaczego? Bo jeśli wpuści na taką stronę swoich klientów, to oni przestaną mu ufać. Dlatego ostrzega ich, że ta strona jest niebezpieczna i ustawia stronę na niskich pozycjach w wyszukiwarce. Wyłącza też reklamy w Google Ads lub każe sobie więcej płacić za kliknięcia.

Po co płacić za pozycjonowanie, jeśli klienci nie wchodzą na stronę? Możesz jednak zaoszczędzić na budżecie reklamowym i zdobyć więcej klientów, jeśli zainstalujesz antywirusa i będziesz aktualizować WordPressa (i koniecznie robić kopie zapasowe przed aktualizacją). Trzeba też zainstalować certyfikat SSL (kłódka przy pasku adresu) i przyspieszyć działanie strony.

Ale nie musisz zatrudniać informatyka na etacie, żeby zabezpieczyć stronę i zoptymalizować stronę, a tym samym budżet reklamowy. Inwestuj mądrze w reklamę swojej strony.

Wybierz pakiet dla siebie

Proactive

99 zł netto / miesiąc
 • 990 zł netto / rok (2 miesiące gratis)
 • Codzienne szyfrowane kopie zapasowe w dwóch lokalizacjach
 • Aktualizacje silnika, wtyczek i motywów WordPressa raz na tydzień
 • Nielimitowane drobne naprawy (do 30 minut)
 • Przywrócenie strony z kopii zapasowej w razie awarii
 • Instalacja antywirusa
 • Monitoring zmian w plikach
 • Instalacja zabezpieczeń na poziomie serwera
 • Usuwanie skutków infekcji (w czasie ochrony)
 • Wsparcie przez e-mail
 • Monitoring dostępności strony

E-commerce

399 zł netto / miesiąc
 • 3990 zł netto / rok (2 miesiące gratis)
 • Wszystko to, co w pakietach Proactive oraz Business
 • Do wyboru:
 • 1 dodatkowa godzina pracy specjalisty (razem 2 godziny) lub
 • hosting VPS 20GB SSD
 • Kopie zapasowe w czasie rzeczywistym
 • Zapora ogniowa (firewall)
 • Potrójna kopia zapasowa
 • Synchronizacja ze środowiskiem testowym

100% gwarancja zwrotu pieniędzy przez 30 dni

Jeśli w ciągu 30 dni uznasz, że zamówiona usługa nie spełnia Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci wpłacone pieniądze.

Wybierz pakiet
dla siebie

  Najczęściej zadawane pytania

  Powinieneś przynajmniej raz w tygodniu wykonywać aktualizacje silnika, wtyczek i motywów WordPressa. Przed każdą aktualizacją należy wykonać kopię zapasową plików oraz bazy danych, aby w razie, gdyby aktualizacja spowodowała awarię (niekompatybilne wersje wtyczek, zbyt stara wersja silnika, motyw bez utworzonego motywu potomnego), było możliwe przywrócenie działającej strony. Więcej znajdziesz na naszym blogu.

  Regularne aktualizacje i kopie zapasowe mogą być bardzo czasochłonne. W naszym najtańszym pakiecie otrzymujesz od nas cotygodniowe aktualizacje i codzienne kopie zapasowe. Dzięki temu, zamiast zajmować się technicznymi aspektami funkcjonowania strony internetowej, możesz skupić się na swoim biznesie.

  Tak. To znaczy nie. A w zasadzie: to zależy 🙂
  Aby zapewnić sobie podstawową odporność na wirusy i awarie powinieneś regularnie aktualizować WordPressa i wykonywać codziennie kopie zapasowe. Możesz się tym zająć samodzielnie, albo możemy zdjąć z Ciebie ten żmudny obowiązek. Dostaniesz od nas 9-poziomowe zabezpieczenie przed awariami i wirusami i mnóstwo innych usług i dodatków, które ułatwią Ci prowadzenie biznesu w internecie.

  Tak. I to kwestia czasu. Dlaczego?
  Hakerzy mają różne cele i atakują na wiele różnych sposobów. Mogą chcieć np. wysyłać SPAM przez Twój serwer. Albo zaatakować inną, większą stronę. Im więcej stron mają pod swoją kontrolą, tym łatwiej im przeprowadzić skuteczny atak i w dodatku zatrzeć za sobą ślady. W dodatku WordPress, jako oprogramowanie typu open-source, udostępnia cały swój kod źródłowy, dzięki czemu wszyscy mogą mieć pełną informację o aktualnych lukach bezpieczeństwa. Hakerom w takich warunkach łatwo przygotować atak. Zwłaszcza, jeśli nie masz nieaktualny silnik, wtyczki lub motywy w WordPressie.

  Tak. Dane Twoich klientów mogą być zagrożone. W czasach RODO-paniki klienci chcą być dodatkowo zabezpieczeni. Możesz oczywiście samodzielnie opiekować się swoją stroną, albo możesz to zlecić nam. W pakiecie E-commerce zapewnimy Ci m.in. kopie zapasowe wykonywane automatycznie w czasie rzeczywistym, dzięki czemu nie stracisz żadnego zamówienia.

  Nasze pakiety opieki dotyczą stron, które stoją na WordPressie. Hakerzy bardzo lubią WordPressa, bo jest oprogramowaniem typu open-source, czyli z kodem źródłowym dostępnym dla każdego. Każdy ma pełną informację o aktualnych lukach bezpieczeństwa.

  Strony na WordPressie są bardzo awaryjne z powodu dużej liczby wtyczek, które mogą oddziaływać jedna na drugą i powodować błędy w funkcjonowaniu.

  Dlatego WordPress wymaga szczególnej opieki. Regularne aktualizacje i kopie zapasowe to konieczność, jeśli chcesz, aby klienci nie otrzymywali od wyszukiwarek ostrzeżeń o wirusach i nie wychodzili ze strony zniechęceni błędami. Zadbaj o swój biznes.

  Możesz samodzielnie opiekować się swoją stroną. Regularnie aktualizować (nie rzadziej niż raz na tydzień), wykonywać kopie zapasowe (najlepiej codziennie), zainstalować antywirusa, sprawdzić uprawnienia do plików na serwerze, itd. Możesz też przejrzeć rynek wtyczek do WordPressa, które zapewnią Ci wszystkie funkcje. Możesz to samodzielnie wszystko zrobić. Zajmie Ci to dużo czasu i raczej nie wyjdzie Cię to taniej. Używamy często płatnych wtyczek. Jako hurtownik dostajemy baaardzo atrakcyjne ceny. Dzięki temu możemy maksymalnie obniżyć koszt pakietów przy zachowaniu wysokiej jakości zabezpieczenia, a jeszcze z tego generujemy zysk potrzebny do rozwoju naszej firmy. Sprawdź nasz kalkulator oszczędności.

  Tak. Prawdopodobnie nawet nie będziesz o tym wiedzieć. Stale monitorujemy dostępność strony i jeśli tylko jest to możliwe, wtedy przywracamy automatycznie stronę z kopii zapasowej. Dla pewności robimy jeszcze kopię strony, która miała awarię, aby nie utracić danych, które mogły być wprowadzone od czasu wykonania ostatniej kopii zapasowej.

  Jeśli masz sklep, wybierz pakiet E-commerce. Zapewni on kopie zapasowe tworzone w czasie rzeczywistym, żebyś nie stracił żadnego zamówienia. W przeciwieństwie do standardowych kopii zapasowych wykonywanych w nocy każdego dnia, te są tworzone za każdym razem, gdy cokolwiek zmieni się na stronie. W taki sposób, by nie obciążały serwera.

  Jeśli Twoi klienci regularnie odwiedzają Twoją stronę, ale nie masz sklepu, to wybierz business. Zapewnimy Ci hosting lub wsparcie specjalisty, któremu możesz zlecić dowolną zmianę na stronie, żebyś sam nie musiał się orientować w panelu administracyjnym i zastanawiać się co i gdzie zmienić.

  Jeśli potrzebujesz po prostu zaoszczędzić na kosztach reklamy i mieć cały czas dostępną stronę w internecie, wybierz pakiet Proactive.

  W każdym planie dostajesz opiekę antywirusową, przywracanie w razie awarii, nielimitowaną liczbę napraw na stronie trwających do 30 minut, które przywracają funkcjonowanie strony.

  Nie możemy się pochwalić stronami, nad którymi roztaczamy naszą opiekę, ze względów bezpieczeństwa naszych klientów i nas samych.

  WordPress ma opcję automatycznych aktualizacji, ale nie jest to bezpieczna opcja. Automatyczne aktualizacje nie obejmują wtyczek i motywów. Automatycznie wprowadzone bez nadzoru zmiany mogą też wywołać awarię lub błędy na stronie. Konieczne będzie wtedy przywrócenie strony z kopii zapasowej.

  W ramach opieki tworzymy regularnie, nawet w czasie rzeczywistym, kopie zapasowe, aktualizujemy silnik, wtyczki i motywy WordPressa. A jeśli wystąpi z tego powodu awaria, przywracamy stronę, aby zapewnić maksymalną dostępność dla Twoich klientów. Zdejmujemy z Ciebie obowiązek zajmowania się technicznymi aspektami funkcjonowania strony, zapewniając szereg usług dodatkowych w cenie pakietu. A Ty możesz skupić się na rozwoju swojego biznesu.

  Wywodzimy się z agencji interaktywnych, w których stworzyliśmy 100+ stron internetowych opartych na WordPressie. Regularnie szkolimy się z zakresu etycznego hackingu, testów penetracyjnych, jesteśmy na bieżąco ze społecznością stojącą za WordPressem.

  Nie wystarczy. Hosting zapewnia podstawową opiekę na poziomie serwera, a nie aplikacji. WordPress musi mieć jeszcze dedykowanego antywirusa i zabezpieczone pliki przed dostępem z innego konta na tym samym serwerze. A jeśli nie masz dedykowanego serwera, to do Twoich plików i baz danych, jeśli nie są zabezpieczone w odpowiedni sposób, mogą mieć dostęp inne osoby.
  Hosting w wielu przypadkach zapewnia tylko podstawowe kopie zapasowe i w dodatku tylko na własnych serwerach. My do tego oferujemy kopie zapasowe trzymane na serwerach w innych centrach danych oraz sprawdzanie przez niezależne osoby jak tak naprawdę jest z dostępnością usług Twojego hostingu, bo może on mieć awarie i nie powiadomić Ciebie o tym.

  W ramach pakietów Business i E-commerce dajemy do wyboru hosting lub godziny deweloperskie. Jeśli masz swój hosting, wybierz pakiet z godzinami deweloperskimi.

  Nie. Zalecamy jednak takie rozwiązanie, bo dzięki temu zapewniamy lepsze dopasowanie hostingu do potrzeb WordPressa i szybciej reagujemy na zgłoszenia w sprawie serwera.

  Nie, on jest od wyprodukowania strony. Dostajesz produkt i już samodzielnie się nim zajmujesz. Hosting i domena to rzeczy, którymi zazwyczaj twórcy stron internetowych się nie zajmują. A nawet jeśli, to nie monitorują strony w czasie rzeczywistym, nie robią kopii zapasowych lub nie naprawiają awarii, które Ty spowodujesz.
  My robimy kopie zapasowe, aktualizujemy WordPressa na bieżąco, zabezpieczamy pliki i bazy danych, przywracamy po awarii i w cenie pakietu naprawiamy każdy błąd, jeśli zajmuje to do 30 minut. A większość awarii jesteśmy w stanie naprawić tak szybko.
  Poza tym on specjalizuje się w tworzeniu stron internetowych, a nie zabezpieczeniach.

  Tak. Jeśli zechcesz zrezygnować, możesz to zrobić w dowolnym momencie, wystarczy, że zgłosisz nam to. Opłaty pobieramy z góry za wybrany przez Ciebie okres, więc do końca opłaconego okresu masz zapewnioną opiekę.
  Dodatkowo jeśli w ciągu 30 dni od rozpoczęcia opieki uznasz, że nie spełniamy Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci pieniądze.

  Tak.
  Jeśli zmieniasz pakiet na wyższy, wtedy dopłacasz stosowną różnicę liczoną w okresach miesięcznych, wliczając w to aktualnie rozpoczęty miesiąc. Po zaksięgowaniu wpłaty zmieniamy Ci od razu pakiet na wyższy.
  Jeśli zmieniasz pakiet na niższy, wtedy po zakończeniu opłaconego już pakietu przechodzimy na niższy pakiet i opłacasz kolejny okres rozliczeniowy wg cennika za niższy pakiet.

  Aby Twój biznes i Twoi klienci byli bezpieczni powinieneś opiekować się stroną stale. Możesz to robić samodzielnie, albo zlecić to nam. Możesz wypróbować naszą opiekę wykupując odpowiedni dla Ciebie pakiet na najkrótszy okres rozliczeniowy. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu na wykonywaniu regularnych kopii bezpieczeństwa i aktualizacji WordPressa. Dostaniesz do tego szereg usług dodatkowych w cenie pakietu.